Web Forum
Dragi posjetitelji dobrodošli na forum za sve,nadam se da ćete postati naši članovi klikom na register.

Join the forum, it's quick and easy

Web Forum
Dragi posjetitelji dobrodošli na forum za sve,nadam se da ćete postati naši članovi klikom na register.
Web Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BMW 320d

+4
Dr. Živago
Tina
Admin Marijo
Zeko
8 posters

Go down

BMW 320d Empty BMW 320d

Postaj by Zeko pet srp 25, 2008 2:14 pm

BMW 320d

Dugo očekivana nova serija 3 bavarskog proizvođača pojavila se ovog proljeća i na našim cestama s teškim zadatkom zamjene vrlo popularne E46 linije koja je na tržištu bila od već pomalo 'davne' 1998. godine. Dijelom dizajnirana po 'receptu' nove 1-ice i 5-ice, sa vrlo mrkim, ozbiljnim i 'opasno' izgledajućim prednjim krajem te uvijajućim glatkim bokovima s tek kojim prijelomom ravnih limenih ploha, iznenađuje stražnjim krajem koji drastično odskače od ostatka obitelji svojim mekšim i ne toliko sportsko-elegantnim linijama, a prije svega, najblaže rečeno, netipičnim svjetlima za BMW. Sama karoserija produžena je za 5 cm u odnosu na prethodni model, te sada iznosi 452 cm, što je i dalje dosta 'kratko' u odnosu na automobile drugih marki u toj klasi.
Unutrašnjost automobila također donosi novi dizajn viđen na 1-ici i 5-ici, ali i dalje klasičnog, pomalo hladanog dizajna, vrlo čistih, lagano zaobljenih linija, ali i već poslovične ergonomije. Prisjetimo se, BMW je prvi uveo središnju konzolu zakrenutu prema vozaču te je i u novoj 3-ci tradicija nastavljena. Korišteni su kvalitetni materijali (no da li u to uopće treba sumnjati, pa ipak govorimo o BMW-u), i na dijelovima od plasitke i dijelovima od tkanine, a naravno i materijali koji se nalaze na sjedalima. Testni automobil u unutrašnjosti je imao i skladno pogođenu kombinaciju boja i, opet, materijala. Tamna gumirana plastika u kombinaciji sa aluminijskim letvicama (bordurama) znato je boljeg, elegantnijeg i sportskijeg izgleda nego da je npr. taj aluminijski dio bio od drveta, a posebno sjajnog... No, već znamo, o ukusima se ne raspravlja, ali nama je ova kombinacija bia sasvim prihvatljiva.
Prostor u unutrašnjosti je tema za sebe. Naime, govoreći u 'apsolutnim' terminima, ima ga dovoljno. No, u usporedbi s ostatkom klase, i to znatno 'narodnijim' (čitaj jeftinijim) konkurentima u trici je vrlo tijesno. Iako je u odnosu na prethodni model širina vozila povećana za 8 cm te sada iznosi 182 cm, sjedala su dosta uska i vozači višeg rasta osjećaju se pomalo skučeno, posebice odostraga, dok se dvojica 'stokilaša' i naprijed gotovo dodiruju ramenima. Srećom, sjedala se mogu spustiti vrlo nisko te je time riješen problem dodirivanja stropa glavom. Vozači nižeg rasta ili vozačice će se u automobilu osjećati vrlo ugodno jer je vrlo dobro profilirano sjedalo taman za sitniju građu i odlično drži tijelo prilikom vožnje. Rijetki su automobili u kojima je moguće pronaći zaista idealan položaj sjedenja, unatoč mogućnosti pomicanja sjedala po visini, no u ovom automobilu to je zaista moguće ukoliko niste viši od 180 cm i teži od 90-tak kilograma. Sjedalo, naslon za glavu i upravljač daju se podesiti zaista do idealnog položaja, stoga je u vožnji moguće u potpunosti uživati i niti najmanje se ne umoriti.
BMW je sve do pred nekoliko godina bio jedan od proizvođača čije ime je bilo sinonim za rasne benzinske motore. Koliko se zahtjevi i očekivanja tržišta mijenjaju najbolje pokazuje odluka uvoznika da u prvom testnom automobilu za hrvatske medije simfonijski pjev BMW-ovog rednog 6-cilindarskog benzinca zamijeni brundanjem dieselskog 4-cilindraša. Razlog je jasan - upravo se od ovog modela, 320d najviše i očekuje obzirom da je u posljednjih par godina upravo ova motorizacija bila najtraženija u prethodnom modelu. No, da ne bi bilo zabune, 320d nije neka 'jeftina' ulazna verzija kojoj nedostaje snage i temperamenta. Iako pogonjena dizelskim motorom, testna trica imala je vrlo dobre performanse i prilikom zahtjevne sportske vožnje. Ipak, prilikom ubrzanja s niskih okretaja doimala se pomalo troma, odnosno troma s obzirom na 163 KS i 340 Nm deklariranog okretnog momenta, od kojih smo očekivali ipak mrvicu više. No, možda se ovdje radi o subjektivnom dojmu, budući da smo u automobil sjeli nakon nešto jačeg automobila jedne od konkurentskih tvrtki, ali i činjenici da je točka najvišeg okretnog momenta na 2000 o/min dok je kod većine konkurenata ta točka niže.
Testni automobil je bio potpuno nov, stoga je i noga na gasu bila lakša, a i samom automobilu ipak treba nešto kilometara kako bi njegove performanse bile onakve kakve proizvođač propisuje. Dvolitarski turbodizel razvija najveću snagu pri 4000 okretaja u minuti dok crveno polje počinje tek na 5000 što nam se čini pomalo besmisleno jer je pad snage nakon 4500 trenutačan i dalja vrtnja naprosto nema svrhe. Ubrzanje od 0 do 100 km/h prema podacima proizvođača iznosi za mnoge 'nadobudne' benzince posramljujućih 8,3 sekunde, a krajnja brzina 225 km/h pri čemu se veseli brzinomjer odvrti i mrvicu preko 240!
BMW 320d 2xw3
BMW 320d Bmw320d
Zeko
Zeko
Otkriva Forum
Otkriva Forum

Broj postova : 5
Reputation : 0
Registration date : 23.07.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Admin Marijo sub srp 26, 2008 5:33 pm

Meni osobno taj auto nije nešto ima i ljepši
Admin Marijo
Admin Marijo
Admin
Admin

Broj postova : 2958
Age : 33
Lokacija : Somewher on Planet Earth
Raspoloženje : BMW 320d Th_Study
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 7
Registration date : 06.07.2008

http://marijowebzone.biz

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Tina pet kol 01, 2008 6:18 pm

meni je ljepši BMW X5
Tina
Tina
Barataš tipkovnicom
Barataš tipkovnicom

Broj postova : 390
Age : 28
Lokacija : Požega
Raspoloženje : BMW 320d Feel_good
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 0
Registration date : 01.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Dr. Živago ned kol 03, 2008 9:28 pm

SMART IS THE SMARTEST
Dr. Živago
Dr. Živago
V.I.P
V.I.P

Broj postova : 520
Raspoloženje : BMW 320d Feel_good
Reputation : 2
Registration date : 06.07.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Dux Croatorum pon kol 11, 2008 12:27 am

Bmw x5,x6,m6,m5,m3 i serije 7...to su pravi strojevi meni najdražeg proizvođača automobila...BAYERISCHE MOTOR WERKEn-BMW
Dux Croatorum
Dux Croatorum
Baniran
Baniran

Broj postova : 604
Lokacija : Everywere
Raspoloženje : Pozdrav
Reputation : 0
Registration date : 10.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Rastaman čet kol 14, 2008 1:27 am

ma japanski auti su najbolji,dobri su i švabski,al ipak japanska tehnologija...
Rastaman
Rastaman
Admin Cro Jojo
Admin Cro Jojo

Broj postova : 856
Age : 34
Raspoloženje : Zbunjen
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 2
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Dux Croatorum čet kol 14, 2008 11:28 pm

nije dostigla njemačku u izradi automobila...najnovije istraživanje japanaca amerikanaca i eu pokazalo je da su njemački auti kvalitetniji...prošle godine su bili japanski ove švapski
Dux Croatorum
Dux Croatorum
Baniran
Baniran

Broj postova : 604
Lokacija : Everywere
Raspoloženje : Pozdrav
Reputation : 0
Registration date : 10.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Rastaman čet kol 14, 2008 11:54 pm

blablablabla...uvjek nešto govore...dobro možda su nekom švabski auti bolji,al meni nisu i puno lijepši dizajn imaju japanci,a uostalom njemci su u tehnologiji bebice nasprom japanaca...niu im ni do koljena! silent
Rastaman
Rastaman
Admin Cro Jojo
Admin Cro Jojo

Broj postova : 856
Age : 34
Raspoloženje : Zbunjen
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 2
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Dux Croatorum pet kol 15, 2008 12:01 am

reci što hoćeš istna je drugačija...japanci su nekad poput fife hvale se na sva vrata a često je to sve drek.
P.S neželim se svađat s tobom ako si to mislio
Dux Croatorum
Dux Croatorum
Baniran
Baniran

Broj postova : 604
Lokacija : Everywere
Raspoloženje : Pozdrav
Reputation : 0
Registration date : 10.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Rastaman pet kol 15, 2008 12:19 am

Mazda2  svjetski automobil 2008. godine

Međunarodni žiri sastavljen od 47 automobilskih novinara iz Azije, Evrope i Amerika dodijelio je 20. marta na New York International Auto Showu Mazdi2 prestižnu titulu Svjetskog automobila 2008. godine. Mazda je pobjedu odnijela ispred Mercedesa C-klase i Ford Mondea, a zajedno s Audijem R8 i Volvom C30 ušla je i među tri finalista za najbolji dizajn godine. Automobilski su stručnjaci time odali priznanje težnjama japanskog proizvođača da sustavnim smanjenjem težine – nova je Mazda2 približno 100 kg lakša od modela prethodne generacije – u budućnosti učini automobile ne samo dinamičnijima u vožnji, već prije svega štedljivijima i ekološki podobnijima.
Broj pregleda: 72

ovo je istina...zašto onda izmišljaš nešto sasvim suprotno...ova mazda je pobjedila pokraj mercedesa,forda,audija...itd.

neću se ni ja svađat zbog auta,bezveze,al istina boli! Very Happy
Rastaman
Rastaman
Admin Cro Jojo
Admin Cro Jojo

Broj postova : 856
Age : 34
Raspoloženje : Zbunjen
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 2
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Dux Croatorum pet kol 15, 2008 12:24 am

zato što je malena lagana i puno ih je prodano(mislim najviše u svijetu)a di će prodat tolko mercedesa koji košta kolko i nekoliko mazda al pustimo to japancima i njemcima da se svađaju...može?i jedan i drugi smo u pravu ak nađem ono šta sam ja čito pokazat ću ti...daj dođi na foxforum
Dux Croatorum
Dux Croatorum
Baniran
Baniran

Broj postova : 604
Lokacija : Everywere
Raspoloženje : Pozdrav
Reputation : 0
Registration date : 10.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Rastaman pet kol 15, 2008 12:27 am

OK je*e mi se i za japance i za švabe,idem!
i da nek se oni svađaju,meni su dobri i jedni i drugi auti,samo sam našao ovaj text! Wink
Rastaman
Rastaman
Admin Cro Jojo
Admin Cro Jojo

Broj postova : 856
Age : 34
Raspoloženje : Zbunjen
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 2
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Dux Croatorum pet kol 15, 2008 12:30 am

Njemački automobili pouzdaniji od japanskih

Njemački automobili su tehnički pouzdanijih od onih japanske proizvodnje, pokazali su najnoviji testovi.
U 14 od 21 testiranih segmenata, vodeće pozicije zauzimaju njemački automobili, objavio je njemački Ured za tehničku ispravnost vozila DEKRA u izvješću za 2007. godinu.

Automobili su testirani prema broju prijeđenih kilometara i svrstani u kategorije od malih gradskih preko luksuznih sportskih do kombija. Sveukupno, testu je podvrgnuto 150 različitih modela.

U kategoriji mini-automobila najboljim se pokazao Mitsubishi Colt, a u kompaktnoj klasi BMW serije 1. Njemačke marke Audi A6, Mercedes SLK i Audi A8 osvojili su segment luksuznih vozila, BMW X3 segment SUV-ova, a VW Touran kombija.

Slično izvješće najveće njemačke automobilske udruge ADAC pokazalo je također da su njemački automobili najpouzdaniji na tržištu.

Prema ADAC-u, nagradu za automobil najbolje kvalitete dobio je BMW X3. I dok su u ranijim izvješćima dominirali japanski automobili, ove su godine tri njemačka automobila među četiri najpouzdanija - Audi A2, BMW 1 i BMW MINI.

U deset najboljih samo su dva japanska automobila - Mazda 3 na petom i Mitsubishi Space Star na desetom mjestu.

ovo sam ja našo za prošlu godinu...el ćeš doć na foxforum
Dux Croatorum
Dux Croatorum
Baniran
Baniran

Broj postova : 604
Lokacija : Everywere
Raspoloženje : Pozdrav
Reputation : 0
Registration date : 10.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Rastaman pet kol 15, 2008 12:35 am

da al to je bilo prošle,a ti si reko obrnuto prošle japanci a ove švabe,a zapravo je obrnuto,al zaboli me za njih!

tamo sam!
Rastaman
Rastaman
Admin Cro Jojo
Admin Cro Jojo

Broj postova : 856
Age : 34
Raspoloženje : Zbunjen
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 2
Registration date : 04.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Fićo čet ruj 04, 2008 8:27 pm

BMW X5 on mi je najbolji



BMW 320d New-BMW-X5-1-lg
Fićo
Fićo
Uklapaš se u tim
Uklapaš se u tim

Broj postova : 234
Reputation : 0
Registration date : 04.09.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Street_Racer čet ruj 04, 2008 10:34 pm

Od BMW-a najbolji je M3.Od M3 serije najbolji je M3 GTR.
Jako lijepi auti.
Japanski su mi dobri Mitsubishi.
avatar
Street_Racer
Super moderator
Super  moderator

Broj postova : 2394
Age : 30
Lokacija : Marijowebzone
Raspoloženje : Začuđen
Reputation : 0
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

BMW 320d Empty Re: BMW 320d

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.