Web Forum
Dragi posjetitelji dobrodošli na forum za sve,nadam se da ćete postati naši članovi klikom na register.

Join the forum, it's quick and easy

Web Forum
Dragi posjetitelji dobrodošli na forum za sve,nadam se da ćete postati naši članovi klikom na register.
Web Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nasilje u obitelji

5 posters

Go down

Nasilje u obitelji Empty Nasilje u obitelji

Postaj by Saphirra sub lis 11, 2008 12:41 am

Evo,jedna vruća tema.
Sve je više nasilja,silovanja,zlostavljanja i drugih gadosti u obitelji.
Zašto je to tako? Mad
Saphirra
Saphirra
Moderator Saphira
Moderator Saphira

Broj postova : 596
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom
Raspoloženje : šef
Reputation : 1
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by _LeoNa_ pon lis 13, 2008 8:34 pm

Zasto? Svatko ima svoje misljenje oko toga.. Ja nemam neko misljenje jer nezelim bas o tome razmisljati jer i sama sam bila zrtva nasilja u obitelji.. Mogu reci svoj slucaj, za ostale neznam..

Pa eto svaki dan kad bih dolazila iz skole mene bi otac poslao ispred kuce (gdje smo imali veliko stablo), i rekao da otrgnem granu (prut), i donesem kuci, i tim prutom me tukao.. A zasto?
Tko zna sto se ljudima dogada u glavi.. Slucaj mog oca je taj, kojeg sam ja nasljedila od njega, nemamo osjecaj samokontrole, i ne mozemo kontrolirati svoj bjes.. Pa onda naravno, na koga bi se on mogao ispuhati nego na mene, i moju mamu..

Mnogo toga dovodi do tog stanja - frustracija na poslu, nezadovoljstvo u braku, ljutnja kad neide sve kako si isplanirao, ljudi koji te provociraju itd..
Pa sad si ti misli razloge zasto ljudi to cine.. Svatko ima svoj razlog, netko radi toga sto sam ja sad ispricala, netko radi dokazivanja da je on glavni u kuci, neki radi zadovoljstva sto je on jaci od nekoga, a neki su jednostavno psihicnki bolesnici..

Rekla sam da sam nasljedila od oca nemoc kontroliranja bjesa i samokontrole, pa isto tako ja, u petak su me na poslu dobro izmrcvarili i samo mi je trebala minimalna sitnica kad sam dosla kod kuce da puknem.. Tako je i bilo, i nazalost, moj decko ni kriv ni duzan, ispastao je mojoj navali bjesa i razbijanju tanjura..
Tko zna kakva cu ja biti prema svojoj djeci, koja ce me vjerovatno u mnogo toga razbjesniti, to neznam reci.. Svatko od nas, mada se sada gadili tome, mozemo postati isti kao i ovi zlostavljaci..
_LeoNa_
_LeoNa_
Pomoćni Admin Leona
Pomoćni   Admin Leona

Broj postova : 849
Age : 36
Lokacija : Haarlem, Nederlandse
Raspoloženje : Nasilje u obitelji Th_Furious
Drzava/Country : Nizozemska
Reputation : 2
Registration date : 23.09.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Nemesis pon lis 13, 2008 11:09 pm

Eh, sad.... Leona, stvarno mi je žao zbog tvoje životne priče - moja je tragična na više drugih načina, ali neću sad o tome. Slažem se više-manje u svemu s tobom - frustracije, nezadovoljstvo i potreba za ispucavanjem negativne energije na VRLO POGREŠAN način je glavnina razloga zbog kojih se takve stvari događaju. ALI, samokontrola i kontrola bijesa nisu nešto pto je nasljedno, već nešto što se uči. Možeš biti temperamentan, ali iskaljivati se na drugim ljudima, nedužnim ljudima, nije ok. I najviše mi se dopada to što si se osvrnula na djecu. Znam čovjeka koji je kao dijete bio zlostavljan i koji se zarekao da to nikada neće raditi svojoj djeci. Misliš da nije? O, je itekako... Ali nije bio zlostavljan od strane krvnog srodnika, dakle nije to naslijedio, već je tako NAUČIO. Iskreno, nadam se da ćeš se uspjeti naučiti samokontrolu prije nego budeš imala djecu... I da oni neće ispaštati kao ti... Nije fer prema tebi, neće biti fer ni prema njima...
Nemesis
Nemesis
Uklapaš se u tim
Uklapaš se u tim

Broj postova : 225
Raspoloženje : Nasilje u obitelji Hell_boy
Reputation : 0
Registration date : 25.07.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Saphirra sri lis 15, 2008 2:47 pm

Leona,u svakom slučaju,lijepo od tebe da si tako iskrena i hrabra,pa si sve to podjelila s nama...
Mislim da je svatko od nas trpio neko zlostavljanje u obitelji,bilo kakve vrste,ne mora biti tako extremno,ali sve ono gdje kao dijete osjećaš strah ili nepravdu,sve se to računa,osobito ako se stalno ponavlja...
Saphirra
Saphirra
Moderator Saphira
Moderator Saphira

Broj postova : 596
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom
Raspoloženje : šef
Reputation : 1
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by _LeoNa_ sri lis 15, 2008 9:51 pm

Nema osobe koja nije pretrpjela neko zlostavljanje, ili nije jos..
Ali hoce.
Imas pravo nemesis, naucila sam to od svoga oca, i moj decko mi stalno govori da smirim zivce ovo ono, ali ja jednostavno nemogu.. Takva sam oduvijek i koliko god si govorim da vise necu, da cu "od sad" ili "od sutra" pokusat biti bolja, samo pogorsam situaciju.. Nakupim sve u sebi i jednostavno puknem i sve ispadne gore negoli je bilo prije..

Saphira nije to hrabrost sto sam ja sve to ispricala, vec samo sam htjela pokazati da se svakom to moze desiti.. Da me netko od vas sad uzivo vidi, sigurno nebi pomislio da mi je takvo djetinjstvo bilo..
Osobe za koje nikad nebi rekla da se desavalo nesto negativno u zivotu, bas su te osobe prozivjele nesto..

I ispricala sam svoju pricu zbog jos jednog razloga, a to jest da iz prve ruke ispricam sto znam o zlostavljanju u obitelji..
_LeoNa_
_LeoNa_
Pomoćni Admin Leona
Pomoćni   Admin Leona

Broj postova : 849
Age : 36
Lokacija : Haarlem, Nederlandse
Raspoloženje : Nasilje u obitelji Th_Furious
Drzava/Country : Nizozemska
Reputation : 2
Registration date : 23.09.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Saphirra pet lis 17, 2008 8:32 pm

Da,svakom se to može desiti...
ipak,svejedno mislim da je to hrabro,jer većina jednostavno šuti...
Saphirra
Saphirra
Moderator Saphira
Moderator Saphira

Broj postova : 596
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom
Raspoloženje : šef
Reputation : 1
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Admin Marijo pet lis 17, 2008 8:44 pm

evo i ja ću izjaviti preživio sam to i kod mene je toga bilo nije lako kad se to dešava i upravo na tome učiš da se tako ne bi trbao ponašati kad odrasteš i budeš imao djecu.Nasilje je nešto grozno ako preživljavaš stalno i trebalo bi se protiv toga nešto poduzeti.Koliko toga nasilja u obitelji ima,a da nitko ni ne zna i kako je samo toj djeci samo.
Admin Marijo
Admin Marijo
Admin
Admin

Broj postova : 2958
Age : 33
Lokacija : Somewher on Planet Earth
Raspoloženje : Nasilje u obitelji Th_Study
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 7
Registration date : 06.07.2008

http://marijowebzone.biz

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by _LeoNa_ pet lis 17, 2008 10:44 pm

Najgore je to sto svi samo kritiziraju roditelje sto su takvi bla bla bla, a nigdje nisam vidjela (ne mislim na ovaj forum), nigdje nisam vidjela da je netko pitao kako se djeca osjecaju, ili osjecala..
_LeoNa_
_LeoNa_
Pomoćni Admin Leona
Pomoćni   Admin Leona

Broj postova : 849
Age : 36
Lokacija : Haarlem, Nederlandse
Raspoloženje : Nasilje u obitelji Th_Furious
Drzava/Country : Nizozemska
Reputation : 2
Registration date : 23.09.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Saphirra ned lis 19, 2008 12:06 am

Da,obično se svi bave razlozima zbog kojih to dešava,optužuju ili opravdavaju roditelje...malotko zaista misli na to kako se djeca osjećaju...
Jednom sam,silom prilika,bila prisutna situaciji koja je eskalirala,od alkohola,preko verbalnog vrijeđanja žene,pa sve do pokušaja fizičkog obračuna...
poželjela sam da nisam tamo,i kad se sve smirilo,djeca su još uvijek plakala,raštrkana po sobama...
srce mi se slamalo kad sam vidjela njihove suze,i nije bilo riječi za utjehu...
nisam mogla cijelu noć spavati,od jada,žalosti,čega već...
Ujutro su se izmirili,sve je bilo u redu,i nikoga nije brigalo što će se djeca toga sjećati,vjerojatno dok su živi..
Saphirra
Saphirra
Moderator Saphira
Moderator Saphira

Broj postova : 596
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom
Raspoloženje : šef
Reputation : 1
Registration date : 17.08.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Nemesis ned lis 19, 2008 2:43 pm

Tipična sebičnost. Po meni to su ljudi koji nisu spremni imati djecu i baviti se njima. Točnije, stavljaju svoje osobne probleme ispred njih. Primjerice, znam za slučaj jedne žene koja je trpila fizičko nasilje godinama, dozvoljavala da ju se maltretira i vrijeđa - zbog mira u kući, kaže. Bolje da djeca imaju oca, kaže. Ali kakvog oca, pitam se ja. I pitam se, da li se ikada pitala kako je gledati sve to kroz dječje oči. To su danas odrasli mladi ljudi koji su svjesni nekih stvari, ali se svejedno rasplaču ako dublje kopaš po tim stvarima. I vjerojatno će tu traumu nositi do kraja života.
Nemesis
Nemesis
Uklapaš se u tim
Uklapaš se u tim

Broj postova : 225
Raspoloženje : Nasilje u obitelji Hell_boy
Reputation : 0
Registration date : 25.07.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by goran pon stu 03, 2008 7:48 pm

Nasilje u obitelji može biti više ili manje intenzivno, zavisno je od osobe koja ga provodi. Prvo što svatko od vas treba učiniti ako ima problema sa kontrolom bijesa potražiti liječničku pomoć. Nemoj te se zavaravati da ste taj bijes naučili kontrolirati, jer vaša kontrola ovisi o stupnju onoga što je izazvalo bijes. Osobe koje provode nasilje mogu, a i ne moraju biti sami žrtve nasilja u mladosti. Često se dešava da se pobrka kemija u mozgu i mi više nismo osobe koje se uklapaju u društvo. Zato svaka inteligentna osoba mora prepoznati svoje mjesto u društvu te vidjeti da li joj je potrebna stručna pomoć. Meni se čini da je nasilja u obitelji prije bilo više nego danas. Sada imamo medije koji tome pridodaju veliku važnost. U prošlosti je žena više ovisila o muškarcu, ali danas su žene ekonomski puno slobodnije. U današnje vrijeme slovo zakona je ipak dalo svoj sud o nasilju.
goran
goran
Otkriva Forum
Otkriva Forum

Broj postova : 38
Reputation : 0
Registration date : 02.11.2008

[Vrh] Go down

Nasilje u obitelji Empty Re: Nasilje u obitelji

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.