Web Forum
Dragi posjetitelji dobrodošli na forum za sve,nadam se da ćete postati naši članovi klikom na register.

Join the forum, it's quick and easy

Web Forum
Dragi posjetitelji dobrodošli na forum za sve,nadam se da ćete postati naši članovi klikom na register.
Web Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nazovi 981 radi gluposti

Go down

Nazovi 981 radi gluposti Empty Nazovi 981 radi gluposti

Postaj by Admin Marijo pon kol 30, 2010 4:40 pm

Kad na nešto ne zna odgovor, većina će građana Hrvatske posegnuti za telefonom i nazvati 981. Služba općih informacija već nekoliko desetljeća daje odgovore na pitanja od kojih mnoga graniče s ludošću.
---
"Koliko ima kilometara od Zagreba do Milana kad se ide, ovako, malo boljim autom?", samo je jedno od mnoštva nesuvislih pitanja na koja su ljudi pokušali dobiti odgovor na općim informacijama, na broju 981.

Ova služba već desetljećima daje informacije o rasporedima kina i kazališta, preko rješenja matematičkih zadataka i sažetka lektira do podataka o aktualnim zbivanjima...

"Opće informacije pokrivaju sva područja, a jedina je granica, moglo bi se reći, ljudska mašta", kazao je novinaru 24 sata, Emir Sušić, pomoćnik direktora kontaktnog centra T-Hrvatskog telekoma.

Odgovori na pitanja pronalaze se u svim dostupnim izvorima: enciklopedijama, internetu i lokalnim bazama podataka koje su se godinama organizirale i nadopunjavale. Na usluzi rade većinom iskusni djelatnici, neki i više od 20 godina.

Da im posao ne bude monoton, redovito se pobrine neki genijalac s "nevjerojatnim" pitanjem. Iako je većina tih pitanja postavljena iz zafrkancije, neki od njih misle ozbiljno, a na njihovo pitanje često je teško dati suvisli odgovor.

Neka glupa pitanja:
Kod:

1. Dobar dan! Ja sam nekad radila u Ilici, možete mi reći gdje su sad moji papiri?

2. Gospođo, kakvo je vrijeme vani, što da obučem?

3. Koja država ima pozivni 591? Bolivija. Majku mu, što je tamo tražio?

4. Recite mi rezultat u odbojci Rusija - Kuba. Morate pitati sportske informacije, broj 9841. Dajte mi onda vaterpolo.

5. Kad jaše crna kobila pod rednim brojem sedam
?
Admin Marijo
Admin Marijo
Admin
Admin

Broj postova : 2958
Age : 33
Lokacija : Somewher on Planet Earth
Raspoloženje : Nazovi 981 radi gluposti Th_Study
Drzava/Country : Hrvatska
Reputation : 7
Registration date : 06.07.2008

http://marijowebzone.biz

[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.